01 серпня 2017

Черкаські парки та архітектура здивували обухівчан

Як і обіцяли, мандрівки країною продовжуються. Цього разу відомий у місті меценат і Голова Правління “ГО “НАРОДНА РАДА ОБУХОВА” Ігор Лавренюк організував для активних членів організації поїздку до міста Черкаси, яке у свій час було осередком формування Козаччини, а сьогодні – це значний культурний та освітній осередок.
Супроводжувала нас професійний екскурсовод, уже відома своїми цікавими розповідями, легендами та фактами Ставнійчук Тамара Аркадіївна, яка неабияк потурбувалась, аби дорога була яскравою та пізнавальною.
Першою зупинкою було село Мошни, Черкаської області, яке зазнало розківту після того, як у 1819 році граф Михайло Воронцов одружився на дочці коронного гетьмана Ксаверія Браницького – Єлизаветі і отримав у надане це село з навколишніми землями. Згодом він будує собі палац і церкву в неоготичному стилі з близькосхідними елементами. Автором проекту є Джорджо Торічеллі – одесит італійського походження. На таку красу неможливо не звернути увагу: вибілена цегляна споруда базиліканського типу з прекрасною вежею-дзвіницею висотою 44 метри, підкресленою тонкими пінаклями. Кожна з ділянок церкви має свою прибудову, імітацію каплиці і прикрашену фігурним дахом. Такий собі Тадж‑Махал українського походження.

Не менш цікавою була і Земська лікарня (Будинок лікаря), яка з’явилась завдяки племінниці Михайла Воронцова, Катерині Балашовій.  Проект замовили відомому архітектору Владиславу Городецькому. Споруда будувалась у 2 етапи. Першу половину відкрили у 1894 р.(не збереглась до наших днів), іншу у 1905 р. Одноповерхова дерев'яна лікарня, декорована у "земському" стилі, містила усі необхідні приміщення: приймальний передпокій, аптеку, кабінет лікаря, операційну, кухню, чотири палати на десять ліжок, ванну і туалет. Аптеку й лікарню обслуговували один лікар, два фельдшери і дві повивальні бабки. Цікаво, що Мошнинська лікарня й досі розташована саме тут. Новий цегляний корпус стоїть на місці двох дерев'яних, однотипних з тим, що будувався першим за проектом Городецького.
Насолодившись красою села Мошни, настав час вирушати до наступного пункту призначення. Ним стало вищезгадане місто Черкаси, яке багате на історичні пам’ятки і ландшафтні шедеври. Саме тут для активних членів “ГО “НАРОДНА РАДА ОБУХОВА” організували яскраву подорож по місту для насолоди і збагачення себе духовними та історичними цінностями.

Вдалося побачити Свято-Михайлівський кафедральний собор, що є найвищим православним храмом України. Відвідали і  відомий музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка, присвячений саме цій збірці і відомий раритетними її виданнями. Його часто називають єдиним у світі музеєм однієї книги. Очолює його від самого заснування Ольга Михайлівна Шарапа, що є прапраправнучкою Тараса Шевченка по братові Микиті, тому такий музей можна назвати родинним скарбом.

У Черкасах є три прекрасні ландшафтні шедеври: Соборний парк – найбільший у місті, “Сосновий Бір” і Долина Троянд, які оминути було просто неможливо. Фонтани, міні-озера, алеї з ліхтарями та лавами для відпочинку, навіть пляж на березі Дніпра, декоративні водойоми, зелені масиви, що чергуються з відкритими галявинами, пам’ятники та садово-паркові фігури – усім цим можна було насолодитись, відвідавши міські парки.
Незвичайним серед побаченого стали дві міні-копії Палацу одружень та Будинку братів Цибульських із шрифтом Брайля трьома мовами, створені для людей з вадами зору, аби не обмежувати їх у пізнанні культурно-історичних пам’яток Черкас.
Вдосталь насолодившись прогулянкою поїздка добігла кінця, але враження від побаченого залишаться у пам’яті надовго.
Ми трішки поспілкувались із учасниками поїздки через деякий час і ось що вони говорять:

Чи комфортною була поїздка?
- Дуже комфортна. Поїздка мені дуже сподобалась (Шпиль Валентина Іванівна)
- Дуже комфортно і гарно організовано,враховуючи наш вік. Навіть пригощали смаколиками.(Наталіч Віра Тихонівна)

Що вам найбільше запам’яталось і сподобалось?

 • А ви знаєте, сподобалось місто. Як на мене, то те що розповідала екскурсовод, за архітектора Городецького, за його споруди і ті, що ми бачили, то вражає дійсно. Але Черкаси вразили мене чистотою і відчувається турбота про людей. Ви знаєте, парки, то це взагалі, ландшафти, звичайно, було дуже гарно! Я не знаю, як у влади так виходить, таке враження що місцевого нічого не зачіпають, що бережуть люди. Може ми всього не знаємо, але яка робота по вулицях! Сподобалось. Парки взагалі вразили. Дуже-дуже, чесно кажучи. І те, що на зони поділено, де дорослі можуть відпочивати і де з дітками можна, не чуючи ні диму, ні мату, вибачте. Це теж дуже важливо. Отака турбота про людей – це мене зачепило, чесно кажучи. Музей сподобався, хоч він і невеличкий, але відчувається, що люди як би на своєму місці, вміють розповісти. (Петриченко Надія Миколаївна)
 • Запам’яталось місто саме , церкви. Білі будиночки з голубим і білі шпігельки (Спасо-Преображенська церква). Вид на Дніпро дуже гарний. Парки їхні. Тротуари мені дуже сподобались. Ідеш не спотикаєшся. (Шпиль Валентина Іванівна)
 • Запам’яталась екскурсовод. Дуже розумна людина і багато розповідала цікавого. А от з пам’яток, то собори, парки, музей, усього і не згадаєш. (Сокур Інна Юріївна)
 • Дуже все сподобалось, всі були здивовані такою красою, екскурсовод прекрасно провів екскурсію. Розумна жінка, постійно розповідала щось цікаве і заохочувала цим нас. (Наталіч Віра Тихонівна)

Як ви ставитесь до 2 міні-копій споруд для людей з вадами зору?

 • Такі споруди треба і такі споруди дають людям настрій на подальше життя, щоб людина усе відчувала і осягала.(Шпиль Валентина Іванівна)
 • Так, це гарна ідея. Я гарно ставлюсь до цього. Добре, що навіть незрячі люди можуть дізнатись про пам’ятки міста. (Сокур Інна Юріївна)
 • Ідея хороша, дуже! Я вважаю, що це дуже добре, що так турбуються про всі категорії населення, тому що це важливо. Як би там не було, кожна людина один раз живе і те що вона можливо обділена, може це так грубо сказано, тому що в них відчуття значить у чомусь іншому сильніші і кращі, для них дійсно це прекрасно. Вони можуть побачити руками. Це дуже добре. (Петриченко Надія Миколаївна)
 • Позитивно відношусь, таке треба робити і це дуже добре, що такі будинки є. (Наталіч Віра Тихонівна)

Чи бажаєте ви, аби такі поїздки відбувалось у майбутньому і які міста хотіли б відвідати?

 • Так. Звичайно.У Вінницю хотіла б поїхати. Я там не була, тому дуже хотілося б побачити Вінницькі фонтани. (Сокур Інна Юріївна)
 • Звісно бажаю, ми навіть особисто розмовляли з Іриною Анатоліївною і пропонували, куди поїхати. А відвідати хотіла б Чернігівщину і Кам’янець-Подільський. (Наталіч Віра Тихонівна)
 • Дуже. Дуже-дуже бажаю.Відвідати хотіла б Корсунь-Шевченківський, кажуть, що там дуже гарно. Переяслав-Хмельницький - там музей на музеї, а музей під відкритим небом дуже гарний. Канів. Та взагалі в Україні, куди б не поїхав, було б добре, та ще одноденка з нашим віком просто пісня. За один день подивився, побачив і повернувся. (Петриченко Надія Миколаївна)
 • Обов’язково! Західну Україну я всю об’їздила. А от у інші місця ні. Ось у Черкасах я не була, поїхала, в Чернігові не була, в Запорізькій області. У нас кругом є красоти. Кругом! Куди рада організує, туди і поїдемо. Я особисто поїхала б у Східну.А знаєте, куди б я найбільше хотіла поїхати? У театр , щоб не дуже навантажувало, посидіти в театрі 2 години і приїхати додому. (Шпиль Валентина Іванівна)

Що б ви хотіли побажати, порадити ГОНАРОДНА РАДА ОБУХОВА?

 • Дякую за таку чудову поїздку. Особливо Ігорю Лавренюку за те, що організовує для нас подібні заходи. (Сокур Інна Юріївна)
 • У вас усе класно виходить, тому бажаю продовжувати у тому ж дусі. (Наталіч Віра Тихонівна)
 • Я дуже вдячна Ірині Анатоліївні за її оптимізм, за її енергію, за Богом дану енергію, що з нами їздить і вечорами, і ночами. Вона навіть у кінці подорожі звернула увагу на мене: “Ой, а ви щось такі стомлені. За увагу до кожного, а нас було там близько 40 чоловік і нікого не обділили. ГО“НАРОДНА РАДА ОБУХОВА я дуже вдячна, за те,що вони організовують це людям, такі маршрути чудові обирають. (Шпиль Валентина Іванівна)
 • Ви знаєте, мені здається, що НАРОДНА РАДА рухається в правильному напрямку. Просто ТАК ТРИМАТИ, тому що таке опікування культурою – це дорогого коштує. Удачі, витримки і успіхів! Хочеться змін і на краще. Ви знаєте, НАРОДНА РАДА організовує такі заходи, які не пусті. Коли заходи наповнені змістом, то це зовсім інша справа, тоді хочеться відвідати, бо щось дізнаєшся нове, з кимось знайомишся. Це все дуже важливо.

Усі мандрівники отримали масу задоволення, вражень і спогадів, які будуть зігрівати серце ще довгий час, а наші подорожі не закінчуються, тому чекайте більше новин і цікавих розповідей про подорожі країною.

 

З повагою “ГО “НАРОДНА РАДА ОБУХОВА”

 

 

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм