07 серпня 2017

Подорожуємо з НАРОДНОЮ РАДОЮ ОБУХОВА мальовничими куточками Черкащини

26 липня активісти громадської організації « Народна рада Обухова », яку очолює відомий в місті підприємець, меценат Ігор Васильович Лавренюк, вирушили в захоплюючу подорож до мальовничих Черкас. Поїздка обіцяла бути цікавою та інформаційно наповненою, адже супроводжувала екскурсовод, майстер своєї справи Ставнійчук Тамара Аркадіївна, знанням з історії якої позаздрили б навіть професори.

Першим з історичних пам’яток нас вітало с. Мошни, тут ми мали можливість споглядати величну споруду першої половини XIXст. -  Спасо – Преображенську церкву, побудовану на замовлення князя Воронцова. Своїм зовнішнім виглядом вона нагадує Воронцовський палац в Криму,  адже автором обох проектів був Дж. Торічеллі, а неподалік від церкви збереглася ще одна унікальна пам’ятка – два дерев’яних корпуси, колишньої земської лікарні – витвір мистецтва відомого київського архітектора В.Городецького.

Жваво обговорюючи побачене ми незабаром дісталися м. Черкас. Сьогодні – це промисловий, культурний та освітній центр, відомий як осередок формування  Козаччини, з населенням  більше 280 тисяч. Ми  були здивовані тим, що в Черкасах, як  і  в  Києві є Поділ, вулиця Хрещатик, бульвар Т.Шевченка та парк Перемоги. Цікаво було дізнатися, що існує п’ять версій походження назви міста: від найпростішої (підтримуваної істориками) про те, що назва напряму походить від етнонімів адигських народів до сучасної версії - суть якої полягає в європейському корінні.

Сучасне місто поділяється на 2 райони – Сосновський і Придніпровський. В  Черкасах розгалужена система Вищих навчальних закладів ( найвідоміший Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького). У місті працюють декілька театрів, 3 кінотеатри, обласна філармонія, численні музеї, а також є свій планетарій.

Черкаський бульвар Шевченка є центральною вулицею міста, сьогодні він є чи не найдовшим бульваром у Європі.  Його довжина сягає  понад 65 км. на схід, а ширина 32м. З ним перетинається велика кількість вулиць і всі під прямими кутами. Бульвар засаджений  каштанами і тополями, дороги мають по дві смуги у кожному напрямку. Цікавим фактом є те, що статус бульвару вулиця отримала 1989р.

Не менш вражаючим був сучасний Палац одружень (колишній будинок грабаря Щербини), споруда сучасної філармонії, будівля редакції газети «Черкаський край» (арх. В.В. Городецький). Також  пам’ятним та хвилюючим для нас стало відвідування Свято – Архангело - Михайлівського  кафедрального собору у Соборному парку.

А хто з вас хоч раз в своєму житті побував в музеї однієї книги? – А от нам пощастило, завдяки І.В. Лавренюку,  який надав нам таку унікальну можливість. Музей

 « Кобзаря» розташований в центрі Черкас та є неповторним в своєму роді. Здавалося б, що можна розмістити в музеї однієї книги? Ті, хто так вважають - дуже помиляються! Це маленький затишний куточок, який спонукає поринути в атмосферу Шевченківських часів. Для нашої групи була проведена безкоштовна екскурсія, побачене справило на нас велике враження, тут дійсно є що подивитися. На цокольному поверсі знаходиться картинний зал з цікавими роботами, більшість з яких виконана звичайним простим олівцем. В книзі відгуків нами були залишені слова захоплення і  вдячності працівникам, а також причетним до створення і підтримки музею. На виході учасники екскурсії (за бажанням) залишили в скриньці невеликі благодійні пожертви на розвиток музею.

Далі ми опинилися в тихому, трохи, навіть, сумному місці. Поблизу площі Слави розташований «Пагорб Слави» - це великий меморіальний комплекс з бронзовим монументом «Батьківщина - мати» побудований в пам'ять про загиблих під час Другої світової війни та під час оборони Черкас. Пагорб прикрашений барельєфами із зображенням воїнів і поруч гранітних плит з увіковіченими іменами загиблих героїв. А з оглядового майданчика для нас розкинувся прекрасний вигляд на величний Дніпро.

У підніжжя «Пагорба Слави» розташоване красиве місце з красивою назвою «Долина троянд» - це рівна прибережна територія-парк, чудове місце для прогулянок закоханих та  сімейного відпочинку поруч з Дніпром і подалі від міської метушні. Тут доглянута територія, фонтани, які допомагають дітям рятуватись від літньої спеки. Родзинкою «Долини троянд», яка приваблює відвідувачів є величезний сонячний годинник.

Стомлені та щасливі ми  повертались в рідний Обухів та на виїзді з Черкас не змогли оминути і не відвідати, незважаючи на чималий грозовий дощ,  незвичайну красу – пам’ятку садово-паркового мистецтва України загальнодержавного значення – міський парк «Сосновий бір». Збудований у 1968 році він займає площу майже 50 га. Та розташований на терасі Дніпра, на березі Кременчуцького водосховища. До парку завезені валуни,  гранітні глиби, галька з гирла Росі  та кар’єрів Криму. Збудовані штучні озера та водоспади, приємно вражає флора парку,  а це понад 70 видів екзотичних рослин, саджанці  яких завезені з Тростянецького дендропарку, Київського ботанічного саду та «Софіївки». Парк має різні функціональні зони, центральна його частина із комплексом водних об’єктів є головним архітектурним вузлом. Тут розташований арочний міст – «Місток кохання» (названий мешканцями міста). Стільки нового та цікавого дізнались ми від нашого незмінного екскурсовода Тамари Аркадіївни, зокрема те,що в 1979 році парку «Сосновий бір» присуджено Шевченківську премію, а в 2010 році його віднесено до 7-ми чудес Черкащини.

Від імені учасників екскурсії, ми висловлюємо подяку Голові Правління ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» Ігорю Васильовичу Лавренюку та безпосереднім організаторам поїздки: Ірині Ткаченко, Олені Дризі, Юлії Линник.

 

Вдячні учасники екскурсії

Таїсія Хмеляр та Марія Антощенко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм