15 ноября 2017

«ПРАВІЧНЕ ДЕРЕВО ЖИТТЯ»

Яскравий і неповторний мистецький захід під такою назвою запропонували  обухівцям Обухівський музей-садиба Андрія Малишка спільно з Громадською Організацією «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» (Голова Правління меценат, підприємець Ігор Лавренюк).  Це велелюдне свято  було приурочене 105-й річниці з дня народження нашого поета-земляка Андрія Малишка та назване «ПРАВІЧНЕ ДЕРЕВО ЖИТТЯ». Про нашого земляка написано і сказано багато, у тому числі у наших місцевих виданнях. А в наших душах живе пам’ять про нього як талановитого автора всесвітньовідомої «Пісні про рушник», як вірного незрадливого сина свого народу, як незламного захисника його честі і гідності.

 

В офіційній частині відбулася презентація книги Малишкових віршів під назвою «Вечори, як сиві котики», проілюстрованої  авторкою герба Обухова, правнука Андрія Малишка по старшому брату Сергію Ольгою Кріпченко. Варто зазначити, що дитячі вірші Андрія Малишка маловідомі, останнє видання здійснювалося ще у 1982 році. Тепер ця книжечка, видана в Обухові за підтримки мецената, голови Правління Громадської Організації «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» Ігоря Лавренюка, піде до обухівських дітей.

Перед початком вечора запрошені  мали змогу ознайомитися з фотовиставкою спільного проекту Обухівського музею-садиби Андрія Малишка і ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА». Проект розпочато у вересні 2016 року виставкою у Бориспільському історичному  музеї. Літературно-мистецький проект «Рушники Малишкового краю» побував у Київських бібліотеках ім. Тичини, ім. Бажана, ім. Малишка, ім. Ахматової, ім. Маяковського, ім. Реріха, ім. Сюсюри, Білоцерківській художній галереї, музеї історії Богуславщини, Київському обласному археологічному музеї, на святкуванні Днів сіл Трипілля і Засулля Полтавської області та міста Українки, в Обухівському міському будинку культури.

Виставки організовували та супроводжували Олена Артюшенко (старший науковий працівник Обухівського музею-садиби Андрія Малишка), Сергій Сак (внучатий племінник Андрія Малишка, активний продовжувач його справи), Ніна Михайлишина (мистецтвознавець). Виставка демонструвала красу обухівського рушника з сімейної колекції письменниці Наталі Любиченко, реконструйованих зразків роботи відомих майстринь Світлани Зохнюк, Надії і Вероніки Поліщук, Антоніни Сайдалієвої, Ірини Гаврилюк, а також твори заслуженого майстра народної творчості України Галини Кучер, лялькарки Світлани Біркіної, майстра і колекціонера Миколи Майка, художниці Лариси Рябченко.

Від імені Голови  Правління ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» Ігоря Лавренюка всім учасникам проекту вручила Подяки та пам’ятні подарунки керівник апарату ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» Ірина Ткаченко.

9 листопада – ще й  День української писемності і мови. Невипадково саме цього дня щороку підбиваються підсумки дитячого літературно-художнього конкурсу «Побачити світ очима дитини». Розглядає роботи юних шанувальників слова авторитетне журі. Представники журі - це члени Національної спілки письменників України Наталя Любиченко і Тетяна Лемешко оголосили і вручили Подяки його переможцям і відзначеним.

А концертна частина свята так здивувала і порадувала присутніх, що їх емоціям не було меж – кожен номер супроводжувався оваціями. Концертну програму вів Комунальний заклад «Київський академічний ансамбль української музики «Дніпро» з народною артисткою України Оленою Кулик. Їх запальні мелодії і пісні перепліталися з показом народного традиційного одягу Середнього Подніпров’я. На сцені під дружні оплески залу дефілювали у барвистих народних строях шістдесят залюблених у народне мистецтво обухівців: вихованці ДНЗ «Світлячок», волонтери ГО «Материнське серце», творча група дизайнера одягу Тамари Федюк, дружна родина весільного салону «Валентина» та аматори з села В.Димерка Броварського району. Наймолодшому учаснику показу сповнився тільки-но рік, а найстаршій, яка грала роль матері Малишка Ївги Остапівни, – за сімдесят. Такого яскравого і душевного заходу Обухів ще не бачив. Усі намагалися зафіксувати ці щасливі миті: хто на фото, хто у своєму серці.

Детальніше про свято читайте у наступному випуску газети «Народна Рада Обухова»

Ірина Торощина, редактор газети

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм