02 января 2018

ДНЗ «СВІТЛЯЧОК» - КОЛИСКА ЛЮБОВІ І РАДОСТІ

У кінці 2017 року найстарший на сьогодні дошкільний заклад нашого міста «Світлячок» відзначає 45-річчя.

 Скільки за ці роки випурхнуло із затишного гніздечка діточок-пташенят! Скільки відбулося пам’ятних подій! Скільки молодих педагогів зміцніли тут і стали фахівцями високого класу! А як змінилися приміщення й інтер’єр закладу! Про це слід згадати, адже це минуле не тільки «Світлячка» - це хоч і недалека, але все ж історія нашого міста.

У кінці 60-х – на початку 70-х років минулого століття в селищі Обухові було два дитсадки і одні ясла, які працювали у пристосованих приміщеннях. У той час в Обухові розгорталося будівництво великого промислового вузла. Сюди прибувало багато людей, яким потрібні були і місця в дошкільних закладах. Територію для нового закладу вибрали в центрі, в мальовничому яблуневому саду біля старого ясельного приміщення. Будувався заклад довго, аж в кінці 1972-го він прийняв дітей. Очолила його Ніна Антонівна Ременюк. У березні 1973-го прийшла в дитсадочок працювати вихователем Раїса Іванівна Єременко, яка в 1983-му була призначена завідуючою. І от вже майже сорок п’ять років вона, відмінник освіти України,  вихователь-методист, щодня переступає поріг рідного закладу! Є що згадати, про що розказати.

  • Роботу почала із заміни опалювальної системи, проведення гарячої води, демонтажу старого приміщення. І так з року в рік. Бо як можна вести повноцінний навчально-виховний процес без теплого і з усіма зручностями приміщення? У 1989 році до нового корпусу були добудовані спальні кімнати. Пам’ятним для нас став 2015-й рік. Завдяки бюджетним коштам було утеплено фасад приміщення. Тепер у нас взимку тепло й сухо, а влітку прохолодно. Фасадна частина нашої території викладена тротуарною плиткою. Зараз ремонтується сарай, замінена покрівля альтанок, одна - новозбудована . На сьогодні, крім шести обладнаних груп, «Світлячок» має спортивний і музичний зали, логопедичний і фізкабінет, народознавчу студію «Оберіг». Заклад забезпечений необхідними технічними засобами: маємо телевізор, комп’ютер, відеокамеру, мультимедійну систему, музичний синтезатор, в кожній групі – телевізори, магнітофони, фотоапарати.
  • Справжнім скарбом кожного колективу є його фахівці.
  • У нас практично усі педагоги і технічний персонал є фундаментом у нашій роботі. Сьогодні в закладі працюють 16 педагогів з вищою освітою, двоє – з початковою вищою. Це Дворна Олена Олександрівна, Батура Паша Євгенівна, Задорожня Валентина Миколаївна, Домброва Людмила Михайлівна, Карпенко Вікторія Олексіївна, Чаплінська Світлана Анатоліївна, Ярмолюк Лариса Анатоліївна. Нещодавно прийшли до нас молоді вихователі Яценко Катерина Володимирівна та Бойко Юлія Віталіївна, переселенка з Луганщини Шумбарська Ірина Олександрівна. Працюють також вчителі-логопеди Левченко Варвара Миколаївна, Ситник Ірина Олексіївнавна і Дашівець Катерина Олександрівна, інструктор з фізвиховання Загірня Тетяна Іванівна, практичний психолог Бондаренко Надія Миколаївна, керівник зображувальної діяльності Пожарницька Олена Анатоліївна, музкерівник Блажкевич Людмила Олексіївна, старша медична сестра Нагорна Людмила Вікторівна, дієтсестра і медсестра фізкабінету Горевич Оксана Анатоліївна, керівник гуртка англійської мови Суддя Тетяна Іванівна. А як не згадати наших ветеранів, що працювали з відкриття закладу! Це: кухарі Плюта Уляна Дем’янівна, Савченко Надія Миколаївна, Коробенко Анна Станіславівна, вихователі Радченко Марія Андріївна, Недерська Лідія Сергіївна, Забарна Любов Іванівна, Витищенко Лідія Петрівна і багато інших. Добре слово хочу сказати про увесь колектив, а зокрема, про помічників вихователя Сак Мотю Костянтинівну, Якименко Ларису Павлівну, Мовчан Галину Степанівну, Калашник Наталію Данилівну, Чумак Наталію Олексіївну, пралю Кулик Галину Степанівну,водія Костіненка Юрія Матвійовича, кухарів Макаренко Тамару Вікторівнуі Немиловстиву Оксану Миколаївну, кухонного працівника Олейнік Аллу Павлівну, техпрацівників  Набаєву Валентину Миколаївну, Котляр Олену Миколаївну, завідуючу господарством Зленко Ірину Олександрівну. Для того, щоб навчально-виховна робота була на належному рівні, багато зусиль докладає вихователь-методист Петриченко Надія Миколаївна. Кожен працівник закладу – це особистість, яка вкладає свій талант і вміння в те, щоб дітям було комфортно і цікаво.
  • У кожного закладу – своя навчально-виховна методика. На чому ґрунтується вона у «Світлячку»?
  • Працюємо ми, як і всі, за базовим компонентом дошкільної освіти, за програмами «Дитина», «Малятко», «Українське дошкілля» та «Впевнений старт». А даємо основні програмні знання на основі багатющих краєзнавчих матеріалів. Їх у нас дуже багато. Це: літератори Андрій Малишко, Григорій Косинка, Валентина Козак, Наталя Любиченко, художники Параска Коломийко, Лариса Рябченко, майстри Галина Кучер, Світлана Зохнюк та інші. На їх творах ґрунтується навчально-виховний процес. Наш досвід вивчають науковці, запозичують колеги. Ми маємо у цьому і певні успіхи. Минулого року ми виграли всеукраїнський конкурс «Україна – рідний край». Брали участь у всеукраїнській конференції дошкільників, де презентували наш заклад і уклали угоду з лабораторією дошкільного виховання Академії педагогічних наук за темою «Формування соціально-комунікативних умінь дітей старшого дошкільного віку в процесі театралізованої діяльності», «Виховання національно-патріотичних почуттів у дошкільників». Нами зібраний матеріал з ознайомлення дітей з літературно-мистецькою спадщиною Обухівщини, про життєвий і творчий шлях Андрія Малишка. Усі наші зусилля спрямовані на те, щоб виховати в дітях любов до рідного краю, рідного слова, України. Цьому сприяє і пісенна творчість нашого ансамблю педагогів «Оріяночка», яка супроводжує народними піснями усі дитячі свята. Беремо ми активну участь і в міських заходах, як от у відзначенні річниці Андрія Малишка біля його пам’ятника. А у листопаді на 105-ту річницю наші діти з вихователями взяли участь у сценічному показі українського традиційного костюма.
  • Хто найперші ваші помічники?
  • Від взаєморозуміння і плідної співпраці з батьками багато що залежить у нашій роботі. Тому ми намагаємося якомога ширше залучати їх до підготовки і проведення свят, до участі дітей у різних заходах. Обговорюємо актуальні питання виховання дітей на батьківських зборах. Радісним подарунком для нас, педагогів, стало ретельно підготовлене батьками вітання до нашого 45-річчя. Завжди готове прийти нам на допомогу Обухівське автопідприємство №13238, дружба з яким триває більше тридцяти років. Гарні подарунки кожному вихованцю і педагогу – книжку Малишкових віршів і солодощі - ми отримали до нашого 45-річчя від цього підприємства і ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» (Голова Правління Ігор Лавренюк). Допомагає нам підприємство «Аерок», підприємець Ременюк Людмила Петрівна, за що ми їм дуже вдячні. Усіх, хто нас завжди підтримує, хто колись у нас працював, хто зараз виховує дітей я вітаю з 45-річчям нашого рідного закладу. Бажаю доброго здоров’я, сімейного благополуччя і найголовніше – миру нам і нашій Україні.
  • Пам’ятна дата закладу співпадає із Вашою, Раїсо Іванівно, особистою датою. Нехай і Вам здоровиться, нехай усі Ваші зусилля у становленні і розвитку закладу повертаються сторицею, а благородна справа, якій Ви присвятили життя, приносить радість і задоволення.

              Інтерв"ю взяла Олена Артюшенко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм