28 лютого 2018

Світлана Чаплінська: «БОРОТИСЯ, ПОКИ НЕ ПРИЙДЕ ТА ВЛАДА, ЯКА ГІДНА НАРОДУ»

Минає четвертий рік після Майдану. Пройшло досить часу не тільки для розслідування вбивств мирних мітингувальників, а й для осмислення того, що з нами відбулося за ці чотири роки. Але час поставив більше запитань, ніж дав відповідей. Мільйонам українців нема відповіді на прості запитання: хто давав накази розстрілювати, чому знищені основні докази, чому не покарано жодного вбивцю? А як чекають цієї відповіді родини загиблих майданівців! Чекають і не отримують. Вже чотири роки.

Своїми думками ділиться дружина Героя Небесної Сотні Володимира Чаплінського Світлана.

  • Я спілкуюся з родинами загиблих майданівців. У кожного з них душа не перестала боліти, вона кричить: «За що віддали життя ці світлі люди – наші сини, чоловіки, батьки?» Вони ж тому й пішли на Майдан, бо їм остогидло жити в країні з владою зі злодійськими поняттями. Пішли, бо хотіли змін у рідній країні, вірили, що зло обов’язково буде покаране. І скажіть, як тепер дивитися рідним на те, що коїться в країні? На це беззаконня, безкарність, корупцію, на цю безкінечну війну. Якби хоч одного можновладця дитина була на війні, олігархи б давно її закінчили – у них для цього є кошти, вплив, влада. А так не в їхню хату приходить горе. Горе приходить в домівки простих людей. І воно не припиняється. Щодня це горе заходить то в ту, то іншу родину. Виходить так: горе – народу, прибутки – олігархам. За це загинула Небесна Сотня? За це гинуть і калічаться тисячі українців на сході?

Про те, як іде слідство у справі Майдану, як ми чотири роки їздимо на ті виснажливі засідання, які приниження відчуваємо – це тема для окремої розмови. Нас, родини розстріляних на Майдані, помічають і показово вшановують на річниці цих кривавих подій. Кличуть на різні зустрічі, засідання. Все менше там щирості, розуміння, співчуття. Та нам те співчуття і не потрібне. Єдине, що потрібне нам від влади – виконати ті обіцянки, які наші політичні лідери давали над домовинами  майданівців у лютому 2014-го. Адже жодна з обіцянок не виконана. А значить, справа майданівців не завершена. Її завершувати  треба нам – тим, кому болить втрата Небесної Сотні, кому небайдуже майбутнє нашої держави. Не зупинятися, не опускати голову, не боятися, адже майданівці не побоялися і не втекли. Тому й нам треба боротися зі злом наполегливо і чесно, доки прийде та влада, яка буде гідна свого народу.

Записала Олена Артюшенко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм