03 мая 2018

Мультфільм «Лепетуни» створюють обухівці

Зробимо українську модною! Таким прагненням переймаються багато молодих українців, які хочуть конкретними зусиллями будувати державу. Серед них – і Наталя Клименко, яка народилася в Обухові, із «золотою» медаллю закінчила третю школу, потім Київську політехніку за спеціальністю «маркетинг». Разом з чоловіком Павлом у квітні 2014 року заснували волонтерський освітній проект «Мова - ДНК нації», завданням якого стало не тільки поділитися з охочими закоханістю в рідну мову, а й допомогти їм удосконалити  свої знання української. 

Початком проекту можна вважати прочитання Наталією Клименко книги Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо». Вирішила зробити сторінку у Фейсбуці і ділитися знаннями з іншими. Попросила чоловіка розробити для шаблону картинки. Під час розробки Павло Мельник-Крисаченко сам захопився ідеєю. Так і народилася назва «Мова — ДНК нації» з логотипом — слово «мова» з переплетеною ДНК. Опісля він вирішив, що логотипу і шаблону замало: запропонував придумати основного героя – язичка Лепетуна, малювати з ним картинки.

Коли на сторінці у Фейсбуці стало більше 10 тисяч підписників, автори вирішили створити сайт. До його розробки підключився брат Наталі Олександр Клименко. Нині сторінка на Фейсбуці має більше 29 тисяч підписників, на сайті — більше 30 тисяч зареєстрованих користувачів.

Подружжя оригінально підійшло до проблеми вивчення та удосконалення української мови у чудових ілюстраціях, де Лепетун розповідає, як правильно вживати слова, вирази, наголоси та багато іншого.

9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови команда (на сьогодні це шестеро фахівців) волонтерського освітнього проекту «Мова – ДНК нації» опублікувала першу серію дитячого мультсеріалу «Лепетуни» на своєму YouTube-каналі. У цій серії головний герой Лепетун знайомить глядачів зі своєю дружиною Яриною та дітками Андрійком і Лесею.

 Для створення «Лепетунів» команда проекту провела успішну кампанію на платформі Спільнокошт і зібрала 262517 гривень завдяки підтримці 821 доброчинця. Це дозволило волонтерам створити 10 коротеньких історій про Лепетуна та його родину, за допомогою яких дітки вивчатимуть назви побутових речей, тварин, квітів тощо, а також навчатимуться правильно говорити українською в різних ситуаціях. Вже вийшло 7 серій «Лепетунів».

В грудні 2015 року команда запустила мобільний застосунок для вдосконалення знань з української мови на платформах iOS та Android – Mova. Лише за перші три дні після запуску мобільний застосунок здобув перше місце серед безкоштовних застосунків у категорії "Освіта" у Google Play. Завдяки застосунку всі охочі мають змогу пригадати основні правила правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися росіянізмів. Окрім того, зареєстровані на сайті проекту користувачі зможуть перевіряти знання й одночасно навчатися, виконуючи тематичні вправи. Наразі завантажити застосунок Mova можна безкоштовно в Google Play та App Store.

Молоді волонтери у своїй діяльності керуються мрією, щоб у глобальному світі зберегти унікальну самоідентичність українців.

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм