05 липня 2018

ФЕСТИВАЛЬ ПАМ’ЯТІ КАТЕРИНИ БІЛОКУР

Працівникам Обухівського музею-садиби Андрія Малишка Олені Артюшенко та Сергію Саку разом з письменницею Наталею Любиченко завдяки підприємцю та меценату Ігорю Лавренюку випала нагода взяти участь у Всеукраїнському сільському фестивалі народної творчості «Катеринина пісня», присвяченому пам’яті народної малярки Катерини Білокур, який проходив у чарівній Богданівці на Яготинщині. Вшанувати пам’ять унікальної мисткині з’їхалися на її батьківщину сотні учасників  художньої самодіяльності. У затишному парку біля сільського Будинку культури линули українські народні і авторські пісні, розповіді про творчу долю талановитої самоуки. Обухівці показали усім присутнім колекцію знаменитих обухівських рушників роботи Світлани Зохнюк, Надії і Вероніки Поліщук, Антоніни Сайдолієвої, плетіння заслуженого майстра народної творчості України Галини Кучер, вузлові ляльки Світлани Біркіної, краєзнавчі видання місцевих авторів. Фестивальна атмосфера була радісною і натхненною, адже аматорські колективи дуже потребують творчого спілкування, представлення своєї роботи глядачам.

«Катеринина пісня» - це вже сьомий фестиваль в Богданівці, який самостійно організовує, фінансує і проводить Богданівська сільська рада.  Сільський голова Ю.Г.Борисенко пишається культурним успіхам громади, а ще віддає данину пам’яті своїх знаменитій землячці Катерині Білокур, яка своїм самобутнім талантом прославила Богданівку в усьому світі.

Фестиваль «Катеринина пісня» - не єдиний в Богданівці – тут щороку проходять три велелюдні фестивалі, організовані власними силами, коштом місцевого бюджету. Провести творчу паралель з нашим Обуховом чи районом нема можливості: жодного фестивалю у нас ще не народилося і чи народиться найближчим часом. Маючи такі потужні постаті і мистецькі явища, як Андрій Малишко, Григорій Косинка, Марія Нелеп, Параска Коломийко, як обухівські богомази і гончарі, як неповторний обухівський рушник, як легендарний захисник селянської волі отаман Зелений, - ні район, ні місто так і не спромоглися на жоден фестиваль, подібний Богданівському.

Олена Артюшенко, старший науковий працівник Обухівського музею-садиби Андрія Малишка

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм