20 серпня 2018

ІСТОРИЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ

Відвідавши протягом літа Чернігівщину, Межигір’я, ми повернулись додому. Таки своє рідне вабить, кличе, нашіптує якісь ще невідомі таємниці…

Екскурсія Трипільським краєм та Ржищевом, організована відомим у місті підприємцем, меценатом Ігорем Васильовичем Лавренюком, почалася з овіяної легендами Дівич-гори, яку здавен вважають сакральним місцем Сили. Колись на цю гору ходили переважно жінки, просячи давньослов’янських богів щастя у шлюбі та народження дітей. Легенди переповідають і про жіночий монастир, що колись був на горі, та ввійшов вглиб неї при певних історичних подіях. Слухаючи розповіді екскурсовода, кожен заглиблювався у ті часи і, вірячи чи сумніваючись, жінки все ж зібрали невеликі букетики цілющого різнотрав’я для своїх коханих.

Продовжилась подорож Трипіллям у Київському обласному археологічному музеї. Кожен, хто хоч трохи володів інформацією про трипільську культуру, мав змогу познайомитися з експонатами тієї доби та, можливо вперше, задати собі питання: чи ми є прямими нащадками того давнього етносу?

Звісно, перебуваючи у Трипіллі, не могли не згадати про отамана Зеленого (Данила Терпила), значима історична постать якого і досі через недостатню інформованість викликає різновекторні погляди. Особливою нагодою стало з’ясувати, що автором пам’ятника отаманові, встановленому у Трипіллі, всупереч друкованому путівнику, не є відомий скульптор, наш земляк, Михайло Горловий. Таким чином вже новітня історія ставить нам свої запитання.

Далі наш шлях продовжився у славетному Витачеві. Відвідавши місце, де колись зібралась Українська Духовна Республіка на чолі з Олесем Бердником, замислившись над вічним у капличці, до якої зносять ікони з різних духовних місць України, наш допитливий загін у комфортабельному автобусі помандрував до сусіднього Ржищева, аби там знайти відповіді на свої питання.

Ржищів зустрів нас сонячно і досить привітно. І першою зупинкою був Ржищівський археолого-краєзнавчий музей. Наукові співробітники познайомили нас з експонатами трипільської культури на території Ржищівщини, розповіли про історичні віхи свого краю, де багато спільного з Обухівщиною. Ми також відвідали парк трипільської культури і побували біля чоловічого монастиря, приміщення якого у певні часи служило студентам будівельного технікуму.

Історично і духовно наповненими повернулися додому. Не на усі питання, які ставили ми у цій історичній подорожі, знайшлася відповідь. А це означає, що треба ще інтенсивніше, ще наполегливіше  шукати її в достовірних джерелах, найперше вивчаючи минуле свого краю.

Тамара Сулима

 

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм