27 серпня 2018

Умань стародавнє та сучасне місто!

Багата наша Україна на чудові місця. І завдяки меценату Ігорю Лавренюку ми мали можливість відвідати ще одне з них – місто Умань.

Знайомство розпочалось задовго до приїзду – прекрасний екскурсовод Тамара Аркадіївна Ставнійчук ще дорогою почала знайомити нас з історією стародавнього міста.

Перша зупинка – одна з найвизначніших пам’яток ландшафтного мистецтва – Національний дендрологічний парк Софіївка. Дивовижний рукотворний сад, в якому оживає казка, пам’ятник вічному коханню.

Історія Софіївського парку бере свій початок в 1785 рокі, коли кохана графа Станіслава Потоцького Софія написала йому натхненного листа про парк «Аркадія» в Криму, що вразив її до глибини душі. У ті часи Потоцький не міг собі дозволити бодай клаптик землі біля моря, про те, це не стало перешкодою для графа, який був засліплений чарами Софії, так розпочалось будівництво парку в Умані.

Зайшовши в Софіївський парк, що займає площу більш ніж на 170 гектарів, можна зустріти безліч статуй давньогрецьких богів, мислителів та героїв. Є тут і амфітеатр, Єлисейські поля і фонтан «Змія», з пащі якої піднімається стовп води висотою майже 20 метрів, «Острів кохання», що розмістився на Верхньому озері – офіційна назва «Анти-Церцея», в противагу богині, що перетворила військо Одисея на свиней.

Ми побували біля статуї Венери і випили води з її джерела, що змиває всі недуги та хвороби, спустились у човні по підземній річці з кінця, що символізує Смерть, до початку – Народження, таким чином повертаючись до життя, залишивши позаду всі незгоди та переживання, загадали бажання в гроті Каліпсо, головне – вірити, що воно збудеться.

Можна з упевненістю сказати, Софіївка - уманське диво, відвідавши яке, хочеться повернутись сюди ще не раз.

Потім, пішохідною екскурсією, Тамара Аркадіївна провела нас вуличками міста до парку Тараса Шевченка, в якому знаходиться ще одне диво Умані –фонтани «Перлина Кохання». Ввечері, коли стемніє, тут починається дивовижне світлове шоу, основною темою якого є кохання. Фонтани розповідають три історії зі щасливим кінцем і це дивовижне дійство приходять подивитись багато людей.

Ось так, завдяки Ігорю Лавренюку, ми провели незабутній день, стомлені та щасливі поверталися додому в очікуванні нових зустрічей.

Ольга Федорченко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм