03 січня 2019

Чемпіон України Максим Єльський: «СПОРТ – ЦЕ СИЛА, КРАСА І ДИСЦИПЛІНОВАНІСТЬ»

Важко переоцінити значення фізичної культури і спорту для цивілізованого суспільства взагалі і самодостатньої особистості зокрема. Здорове тіло і дух – це запорука не тільки радісного світовідчуття людини, а й відвернення її від тих негативних соціальних явищ, які на кожному кроці переслідують незрілу людину. А спорт – це ще й постійне самоудосконалення. За цим принципом живе обухівець Максим Єльський, відомий силач, який у новітньому виді спорту – пауерліфтингу - долає вершину за вершиною і не збирається зупинятися. Для цього він намагається постійно брати участь у змаганнях різного рівня. У кількох таких досить авторитетних чемпіонатах він взяв участь цього року. Усі вони були для нього успішними. Чого тільки вартий його рекорд України в екстремальному жимі лежачи, який він встановив цього літа. Про останні перемоги, а також стиль життя спортсмена розповідають чемпіон України Максим Єльський та його тренер Артем Мироненко.

20-23 листопада в Києві відбувся Чемпіонат Світу-2018 федерації GPA-IPO з пауєрліфтингу, в якому взяли участь майже 400 спортсменів з 20 країн світу, у т. ч. з Бразилії, Фінляндії, Ізраїлю. Кожен учасник прагнув встановити рекорд України, Європи, світу. Але тішить найбільше те, що саме наш земляк, член ГО "Народна Рада Обухова" Максим Ельский виборов кілька високих нагород в категорії до 90 кг серед професіоналів з власною вагою 89, 5 кілограма. Які нагороди ти, Максиме, привіз того разу?

МАКСИМ: Той чемпіонат був для мене «врожайним». Я здобув першість у жимі лежачи, взявши вагу 217,5 кілограма, та у дисципліні екстремальний жим лежачи. В абсолютній першості за формулою Вілкса в дисципліні жим лежачи я посів третє місце. Ця відзнака особливо престижна. Як вона визначається? Беруть результати усіх спортсменів і за коефіцієнтом визначають найсильніших.

Першого-другого грудня в Миколаєві пройшов всеукраїнський турнір з пауерліфтингу «Залізна Nація-3», у якому ти теж виборов низку нагород.

МАКСИМ: У Миколаєві я встановив новий рекорд України в екстремальному жимі серед професіоналів, з результатом 150*18. Друге місце я посів у жимі штанги лежачи серед професіоналів з результатом 220 кілограмів. А третє місце здобув в абсолютному заліку з жиму штанги лежачи серед професіоналів за формулою «Вілкса» з коефіцієнтом 137,62.

Щоб бути завжди у формі, спортсмен має дотримуватися багатьох режимних моментів. Наскільки це важко?

МАКСИМ: Важко. Тому що займаюся не лише спортом, а й працюю за фахом - я провізор. І теж сповна віддаюся цій справі. Також багато часу я приділяю сімейному бізнесу. 

Останні три роки ти береш участь у багатьох престижних змаганнях завдяки фінансовій підтримці відомого у місті підприємця і мецената Ігоря Лавренюка. Ця підтримка, зрозуміло, додає тобі впевненості у власних силах. Але ж і відповідальність твоя, як спортсмена, при цьому зростає. Адже за тобою стоять люди, які вірять тобі і сподіваються на твою перемогу. Чи не так?

МАКСИМ: Так, і це особлива відповідальність. Хочеться виправдати довіру, не підвести, підтвердити свій фізичний і моральний потенціал. Я вважаю, що це дуже важливий стимул у досягненні високого результату. Я також вдячний Ігорю Васильовичу за відкритість стосунків, за доброзичливість. Він з розумінням ставиться до моїх потреб і без будь-яких умов чи вимог іде назустріч. Я за це складаю йому велику вдячність. І, обминаючи високі фрази, скажу, що підтримуючи мене, Ігор Васильович підтримує розвиток українського спорту загалом. Бо кожен з нас, спортсменів, примножує не тільки особисті перемоги, а й славу українського спорту, який дуже потребує підтримки меценатів.

Артеме, Вам як тренеру складно чи легко працювати з Максимом?

АРТЕМ: З Максимом я займаюся недовго – всього другий рік, а працювати з ним цікаво, бо він і від природи наділений великим потенціалом, і вміє працювати над собою, має спокійний, але наполегливий характер. Як тренер, я намагаюся вселити в нього більше впевненості у перемозі. Бо Максим інколи навіть не уявляє, якою силою він володіє. Ось у минулі вихідні на чемпіонаті Києва він знову показав високий результат у жимі лежачи, повторивши власний рекорд. Фактично без належного перепочинку він узяв участь у трьох відповідальних змаганнях поспіль. Це означає, що він має гарну фізичну і психологічну форму. Йому слід зосередитися і з упевненістю йти вперед. Адже він уже досягнув планки спорту вищих досягнень.

Чого Ви ще йому бажаєте?

АРТЕМ: Максиму я бажаю підкоряти, крім вітчизняних, і міжнародні помости, достойно позмагатися з європейськими й американськими атлетами. Бажаю відчувати радість від перемог і наснажуватися від них, щоб долати все вищі і вищі вершини в спорті.

Майже на усіх змаганнях поруч з Максимом його батьки. Їх підтримка додає Максиму впевненості. Скажіть, шановні Віра Григорівна і Петро Анатолійович, Ви з самого початку розділяли синове захоплення цим силовим видом спорту?

ПЕТРО АНАТОЛІЙОВИЧ: Цей новітній вид спорту Максим вибирав сам, а ми з дружиною підтримали його. Коли він став уже брати участь у змаганнях, то і ми почали з ним їздити, підтримувати його. Ми поважаємо його вибір і пишаємося його досягненнями. У нього дуже наполегливий характер. Чим би він у житті не займався, завжди досягає мети.

ВІРА ГРИГОРІВНА: Я не особливо захоплююсь цим видом спорту, але на змаганнях болію за Максима, фотографую, кричу слова підтримки, радію за нього. І в буднях ми з ним разом: допомагаємо один одному, беремо до себе діток – Вероніку і Богданчика, завжди відчуваємо його надійне плече. Він відповідальний батько і син. Бажаємо йому нових успіхів – і в житті, і в спорті.

З величезним задоволенням ГО «Народна Рада Обухова» на чолі з Ігорем Васильовичем Лавренюком вітає Максима Єльського і його тренера Артема Мироненка з новими рекордами. Від душі бажаємо тримати спортивну форму, не втрачати оптимізму, досягати всіх цілей, не сумніватися у своїх силах і вірити в удачу, ставити нові рекорди і бути щасливими людьми.

Підготувала Олена Дрига

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм