28 січня 2019

ЛЮБИТИ ЧУМАЦЬКУ ПІСНЮ ДО ГЛИБИНИ ДУШІ І… ДО ГЛИБИНИ КИШЕНІ

Я вперше почула чоловічий хор «Чумаки» у далекому 1991-му, ще до незалежності України. Їх спів вразив глибиною і правдивістю. Після «Ух! Ех!» радянських хорів це звучання було ковтком свіжого повітря. Через кілька років жіноча рада при Обухівській міській раді запросила їх привітати наших педагогів. Представляла я їх тоді словами, які пояснюють сутність цього унікального явища в українській історії: «Їх палить немилосердне сонце, січуть дощі, полощуть вітри, а вони тихо і вперто просуваються на південь українським степом. Скриплять вози, ремигають воли, ночі змінюють дні… І бринить поміж високих правічних могил чумацька пісня: розлога – як безкраїй степ, повільна – як круторогі воли і сумна – як чумацька доля. І не дасть їм збитися з дороги вірне плече побратима, щемна думка про залишену родину… та ще високе мерехтіння Чумацького шляху, який єднає чумака з вічністю…».

У чоловічого хору, як і в колишніх українських підприємців – чумаків, одна і та ж філософія волелюбності і взаємопомочі, одне і те ж ставлення до пісні, як найточнішої виразниці української душі.

Обухівцям  була не одна можливість слухати «Чумаків» і в Обухові, і в столиці, бо у хорі майже з самого початку співає відомий у нашому краї науковець, громадський діяч Сергій Лакиза, який є також активним членом Обухівського літературно-мистецького гурту. Тому і на відзначення 106-ї річниці Андрія Малишка Громадська Організація «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» запросила цей чоловічий колектив, адже його спів так гармонійно вписувався у програму свята.  І була ще одна нагода «Чумакам» зустрітися з обухівцями – хору виповнювалося 30 років. До цієї ж дати вони запланували зробити і звукозапис концерту на Українському радіо.

Звучали «Чумаки» у студії звукозапису неперевершено, адже хор зібрався майже у повному складі. Навіть колишній соліст хору Святослав Стус прилетів аж з Каліфорнії. Вітали хористів Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко, народний співочий колектив «Рідна пісня» та член Національної спілки письменників України Тетяна Лемешко. Відповідаючи на вітання колег, пояснюючи феномен чумацької пісні, художній керівник колективу Василь Триліс сказав: «Є в Обухові такий меценат Ігор Лавренюк, без підтримки якого не відбувся б цей запис на Українському радіо. Той меценат, який любить Україну до глибини кишені. Вдячність йому безмежна».

Олена Артюшенко, журналіст-краєзнавець

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм