28 лютого 2019

5 ювілейний з'їзд ГО "Народна Рада Обухова"

Минуло 4 роки, коли з ініціативи підприємців та громадських активістів міста була створена Громадська Організація «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА». В кожній організації існують свої домінуючі напрямки, погляди та напрацювання. Але усі ми єдині в одному – ми реалізуємо прагнення людей до кращого сьогодення та майбутнього. На сьогодні Громадська Організація «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» є  найчисленнішою, найактивнішою, найдієвішою та найпотужнішою в місті.

З кожним роком розширюється спектр нашої діяльності, все більше людей долучається до спільної роботи.

Сьогодні у нас проходить 5 ювілейний з’їзд і ми хочемо більш детально ознайомити Вас з усіма напрямками роботи, в яких задіяна наша Громадська Організація, прозвітувати за 2018 рік та окреслити план роботи на наступний рік.

Одним з досить важливих наших напрямків – є розвиток молоді та спорту. Чому саме спорт є для нас важливим?

Оскільки від розвитку молоді буде залежати майбутнє нашої держави – спорт в цьому випадку є хорошим стартом для будь якої людини. Серед членів Організації є досить багато діючих професійних спортсменів, які показують хороші результати серед європейської та світової спільноти, таким чином вони завойовують авторитет для країни та свого рідного міста. Влітку цього року відомий не тільки у нашому місті, а й в Україні спортсмен, майстер спорту, член нашої організації Максим Єльський встановив рекорд України з пауерліфтингу в екстремальному жимі. В цьому році він приймав участь в багатьох престижних змаганнях не лише локального масштабу, а й в Чемпіонатах світу. У всіх змаганнях займав лише призові місця. Новим та відповідальним етапом в житті Громадської Організації та Максима був  Перший Відкритий Чемпіонат Обухова та Обухівського району з окремих вправ пауерліфтингу, який 20 жовтня 2018 року успішно пройшов в Обухові. Організатором змагань виступив сам атлет,  організаційну підтримку надали  Громадська Організація  «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» спільно з  Комітетом Пауерліфтингу України. А генеральним спонсором виступив підприємець та меценат Ігор Лавренюк.  Цей захід привернув увагу спортивної спільності всієї України та був проведений на високому рівні. Також для обухівських юних спортсменів – це хороший старт та досвід на майбутнє.

На цьому ми не збираємося зупинятися, ми надалі працюємо та сприяємо розвитку даної сфери.

Інший напрямок нашої роботи – це безкоштовна юридична допомога. Юридичні консультації проводяться в офісі Громадської Організації на безоплатній основі. За цей рік завдяки нашим досвідченим та професійним юристам 47 громадян міста отримали професійні консультації, які допомогли їм захистити свої інтереси.

Зростають не тільки кількісні показники діяльності, а й підвищується інтелектуальний і культурно-мистецький рівень наших акцій. Це стосується найперше Щорічного дитячого літературно-художнього Конкурсу «Побачити світ очима дитини», який виявляє все більше талантів, дає їм путівку у мистецьке життя. Декілька випускників шкіл Обухова, які зайняли призові місця в Конкурсі зараз навчаються на журналістських та мистецьких факультетах країни. А для юних художників та літераторів – це впевненість в собі, це змога краще зрозуміти світ та себе самого.
Всі учасники Конкурсу  дуже хороші, талановиті, відкриті, креативні.  Коли відбувається засідання журі, то це завжди стрес, від того що не можна всім дати призові місця, адже не можна поранити дитину, яка лише відкриває світу свій талант. Тому ми діємо за принципом східної мудрості  «Дитина - це не посудина, яку потрібно безмірно наповнювати, а вогонь, який треба запалити».

Унікальним явищем в культурному світі є результат Конкурсу «Побачити світ очима дитини» - це літературно-художнє видання «Обухівський ярмарок народної творчості», що містить всі твори переможців Конкурсу з їхніми фото та автобіографіями. Видання включає в себе й інші спортивні та культурні досягнення міста за поточний рік. Нам відомо, що діти використовують це видання як портфоліо для вступу до вищих навчальних закладів.

Ще хотілося б відмітити, що видання «Обухівський ярмарок народної творчості» вже третій рік поспіль являється номінантом щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

Діяльність нашої організації стає відомою не тільки в місті, а й по всій Україні та далеко за її межами. Наприклад, мистецький проект «Рушники Малишкового краю» вийшов за межі Обухова і покрокував столицею, Київщиною, Житомирщиною, Полтавщиною, брав участь навіть  у міжнародному фестивалі в Литві. Завдяки цьому проекту наш унікальний Обухівський шитий рушник мають змогу бачити широке коло поціновувачів української культури.

В 2017 році за сприянням Громадської Організації «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» спільно з громадською організацією «Материнське серце» було вперше організовано показ автентичного старовинного одягу нашої місцевості, який був присвячений 105-річниці з Дня народження поета-земляка Андрія Малишка. Це стало культурним вибухом в суспільстві. Тому показ  традиційного українського одягу виріс в окремий проект. Так на День Незалежності в с. Красна Слобідка відбувся наступний показ. Далі волонтерський колектив продовжив свою справу по збору та відродженню українського одягу. І вже в розширеному складі 8 листопада  2018 року  було знову організовано свято для громади міста -  великий культурно-мистецький  захід «Обухів часів Андрія Малишка». Захід не залишив байдужим нікого. А що особливо цінно, що молодь та діти з нетерпінням чекають наступних показів. Ми дуже вдячні нашим колегам, членам громадської організації «Материнське серце», які продовжують цю справу і я думаю, зовсім скори відкриють театр українського автентичного одягу , а ми радо будемо їм допомагати.

Окремим напрямком нашої діяльності є просвітницька робота. Яка об’єднує в собі екскурсійні поїздки Україною та вже традиційними лекційними зустрічами по п’ятницям в офісі Громадської Організації «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА».

Так 2018 року члени Громадської Організації відвідали та ознайомилися з історичними та культурними спадщинами Чернігова, Трипілля, Ржищева, Межигір’я, Умані. Дякуємо нашому екскурсоводу Ставнійчук Тамарі Аркадіївні, яка відкриває нашим членам потаємні сторінки нашої країни.

Вже третій рік поспіль краєзнавець Олена Василівна Артюшенко проводить лекції для людей старшого віку. Спочатку починали з краєзнавчих лекцій, які дуже подобаються людям. Далі формат розширився до історичних, просвітницький, життєвих подій. Як відмічають учасники лекцій, таким чином відволікаються від буденних справ, зустрічаються з однодумцями, мають можливість живого спілкування, якого так не вистачає нашому суспільству.

Завдяки активному сприянню Громадської Організації «Народна Рада Обухова» було оздоровлено 43 колишніх працівників АТП, чорнобильців 1 та 2 категорії та вдів чорнобильців у реабілітаційному центрі імені Гуца.

Ну і не можна пропустити поза увагою майстер-класи, які проводяться нашою Громадською Організацією «Народна Рада Обухова». Зараз різнобічне виховання людини, гармонійний розвиток раціонального та емоційного початку у дитини вважається актуальною проблемою. Але творчість є вірним рішенням, яке дозволяє її ефективно усунути. Так організацією вже проведено 9 майстер-класів, які спрямовані на всебічний творчий розвиток дітей. Це унікальне явище не лише в Обухові, а й в Україні. Адже всі молодші класи можуть відвідати абсолютно безкоштовно тематичний майстер-клас та отримати позитивні емоції від самого процесу та кінцевого продукту. Останній весняний майстер-клас, який зараз триває, показав надактивне бажання батьків, щоб їхні діти на них потрапили. Так планується прийняти близько 2500 діток. Дякуємо батькам, що вони долучаються та допомагають, бо коли приходить клас в повному складі, дуже важлива їх організаційна підтримка.

Одним з напрямків діяльності нашої Організації є видання однойменної газети «Народна Рада Обухова». На сьогодні світ побачили вже 34 номери газети. На початку газета друкувалася тиражем 5000 екземплярів, але попит зростав, і на зараз вона виходить 14000 тиражем. Та охоплює весь Обухів. Хотілося відмітити таку закономірність, що матеріалами газети на початку цікавилися переважно жителі так званого старого міста. А наразі вона завоювала довіру всіх жителів Обухова. Якщо за певних обставин затримується друк або газета не потрапила в поштову скриньку, то телефон організації постійно дзвонить «Де газета? Чому нам її не донесли?». Особливої шани заслужили краєзнавчі сторінки, які активно та клопітливо наповнює своїми дослідженнями письменниця Наталія Любиченко та краєзнавець Олена Артюшенко. Читачі ведуть підшивку газети, збираються кутками та розглядають світлини, на яких пізнають себе молодими. Зачитаємо частину листа Київської обласної бібліотеки для дітей: «Заслуговують на високу відзнаку історичні розвідки про Обухівський край, що є колискою нації та культури Європи і України, зокрема.» Це надихає нас на подальшу роботу, пошук нових цікавих тем та досліджень.

Ці роки діяльності Громадської Організації «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» утверджують нас у переконанні, що за громадськими організаціями майбутнє, що без їхньої активної участі неможливо побудувати цивілізоване суспільство. Тому наші справи корисні суспільству, громаді, а попереду у нас – ще багато робити великі перспективи.

На завершення хочеться процитувати слова, які були сказані співзасновником Громадської Організації «Народна Рада Обухова» Ігорем Лавренюком на першому з’їзді: «Поки ти один, ти нічого не можеж змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку не можливо перемогти.»

Дякуємо Вам, що ми разом!

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм